Szolgáltatásaink
Cégalapítás Lépésről lépésre

Első lépésként keresse fel irodánkat! Többször tapasztaltuk, hogy a cégalapítással foglalkozó ügyvédek többsége nem nyújt megfelelő tájékoztatást ügyfelének, nem hívja fel a figyelmet arra, hogy mi mindenről kell/lehet már alapításkor dönteni, amely döntések a későbbiekben jelentősen befolyásolhatják a cég működését, és hátrányosan érinthetik a cég pénzügyi működését - mindez akár többletköltségekhez is vezethet.

Az alábbi fő lépéseket kell Cégalapítás során átbeszélni, hogy vállalkozása zökkenőmentesen indulhasson el!
1. LÉPÉS
A vállalkozási forma kiválasztása
Lényegesen egyszerűbb a cégalapításkor kiválasztani a vállalkozás formáját, mintsem azt később megváltoztatni. Természetesen nem ezen fog múlni a vállalkozás eredményessége – ha maga az alapötlet életképes volt-, de mindenképp befolyásolja a választás a később választható egyéb tevékenységeket, a törzstőke vállalást, és az adózási lehetőségeket. Azt is mérlegelni érdemes, hogy egy Kft. sokkal biztonságosabb lehet az Ön számára, mert nem kell bevonnia személyes vagyonát is a kötelezettségek fedezeteként.
2. LÉPÉS
Mennyibe kerül a vállalkozás elindítása
A különböző vállalkozási formák más alapítási költségekkel járnak (alapítási illeték) és egyes formáknál komolyabb összegű törzstőkét kell elhelyezni. A cégalapítási tanácsadás alkalmával átbeszéljük, hogy milyen esetben helyettesíthető a tőke egésze apporttal, azaz nem pénzbeni hozzájárulással. Az egyéni vállalkozás viszonylag kis költséggel elindítható. Nem szabad megfeledkezni azonban arról sem, hogy a cégalapítás egyéb költségekkel is jár, pl. ügyvédi költséggel is számolni kell, valamint bankszámlát kell nyitni, és sok kis apróbb tétel is felmerül, ilyenek a számlatömb, a bélyegző, a bizonylatok megvásárlása, vagy az engedélyek kiadásához kapcsolódó illetékek.
3. LÉPÉS
Milyen engedélyek és bejelentések kellenek
Előzetesen tájékozódhat a www.magyarorszag.hu weboldalon, ahol megtalálhatóak az engedély- és bejelentésköteles tevékenységek. A cégalapítási tanácsadás alkalmával végigvesszük, milyen előírásoknak kell megfelelnie vállalkozásának.
A bejelentésköteles ipari tevékenységeket a 358/2008. (XII. 31.) Korm. rendelet tartalmazza. Itt megkülönböztetünk csak bejelentésköteles tevékenységeket illetve olyanokat, amelyek telepengedély-kötelesek is. A telepengedély ügyében a jegyzőhöz kell fordulni, egy formanyomtatvány kitöltésével.
A 210/2009. (IX. 29.) Korm. rendelet tartalmazza a kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeit. A rendeletben felsorolt üzletköteles tevékenységek esetén működési engedély beszerzésére van szükség. Egyéb tevékenységek esetén nem szükséges a működési engedély, de a kereskedelmi tevékenységről bejelentést kell tenni a jegyzőnek. – Bizonyos esetekben szakirányú végzettség, képesítés is szükséges a tevékenység folytatásához.
4. LÉPÉS
Ügyvezető jogviszonyának meghatározása
Minden cégformánál nagy jelentőségű, hogy az ügyvezető jogviszonyát hogyan határozzuk meg. A választást az alapító okiratban már rögzíteni kell és ez meghatározza a járulékfizetési kötelezettségeket is. Költségmegtakarítást jelent például az, ha nyugdíjas az ügyvezető, vagy ha egy másik vállalkozásnál legalább heti 36 órás munkaszerződése van. Szintén kedvező a helyzet, ha GYED-en, GYES-en van az ügyvezető, vagy ha hallgatói állományban lévő diák. Az ügyvezető lehet munkaviszonyban is az adott cégnél, ez szintén jelent némi megtakarítást. A cégalapítási tanácsadás során kitérünk ezekre a választási lehetőségekre is.
Segítjük és támogatjuk a vállalkozás üzletmenetéhez igazodó adminisztrációs folyamatok kialakítását, bizonylatolási rendszer megalkotását, információs igényekhez igazodó könyvelési struktúra kialakítását, tájékoztatási rendszer alkalmazását.